آگهی
آگهی
آگهی
آگهی
آگهی
آگهی
آگهی
ویژه برنامه های عاشورایی برای کودکان و نوجوانان مازندران برگزار می شود PDF چاپ نامه الکترونیک
نوشته شده توسط Administrator   
پنجشنبه ۱۸ آذر ۱۳۸۹ ساعت ۱۳:۰۷

مدیر کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان مازندران از اجرای برنامه های ویژه برای کودکان و نوجوانان  در سطح استان در ماه محرم خبر داد

به گزارش روابط عمومی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان مازندران ،  قاسم عزیززاده گرجی مدیر کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان مازندران در جلسه ستاد احیاء امر به معروف و نهی از منکر این اداره کل گفت :  ماه محرم زمان و فرصت خوبی برای شناخت و تبیین ارزشهای والایی است که امام حسین(ع) برای آن قیام کرد.

گرجی ادامه داد: مخاطب اصلی امام حسین(ع) تنها مردم در آن عصر نبودند بلکه  حضرت سید الشهداء (ع) رسالتی تاریخی و جهانی را بر عهده داشت و انتظار ایشان از ما و همه مخاطبان در طول تاریخ ،معرفت و بصیرت در دین است.

وی با اشاره که رسالت کانون پرورش فکری در انتقال فرهنگ عاشورایی به کودکان  یک وظیفه سنگینی است ، تصریح کرد : دادن اطلاعات درست از فرهنگ عاشورایی در پایبندی به ارزشهای عاشورایی و درست کردن زمینه های مناسب با روشهای غیر مستقیم به کودکان مانند قصه گویی می تواند بسیار مورد توجه کودکان که تشنه یافتن حقیقت کربلا هستند ، واقع شود.

مدیر کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان مازندران ادامه داد: مربیان کانون باید نگاه ترویجی و با خلاقیت با توجه به حقیقت واقعه کربلا امر به معروف را مد نظر قرار دهند . وی به برخی از محصولات کانون در مورد واقعه کربلا اشاره کرد و گفت : کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان این آمادگی را دارد که  با هماهنگی برخی از ادارات و نهادها این محصولات را به صورت عمده در اختیار آنها قرار دهد.

وی با اشاره به برنامه های این اداره کل در خصوص ماه محرم گفت : تهیه و توزیع کتاب مقتل امام حسین (ع) از انتشارات کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان در سطح مراکز کانون در استان  ، معرفی کتابهای خوب و درست در خصوص عاشورا ، طراحی و توزیع پوستر محرم ، اجرای برنامه قصه گویی عاشورا، معرفی سرزمین کربلا ، معرفی شهدای عاشورا ، معرفی واقعه ، برگزاری مسابقه جملات ناتمام در خصوص کربلا ، مسابقه دلنوشته عاشورایی ، معرفی نشانه های محرم برای کودکان در مراکز کانون در سطح استان و برنامه پرسش و پاسخ با کودکان در خصوص قیام امام حسین (ع) از جمله برنامه های کانون پرورش فکری در دهه اول محرم است.

گرجی در ادامه از برگزاری مراسم  ویژه ی عزاداری در روز هفتم ماه محرم در دفتر استان کانون خبر داد.

مدیر کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان مازندران با اعلام برگزاری مسابقه بزرگ عکس عاشورا برای کودکان و نوجوانان در سطح استان گفت : به میزبانی کانون پرورش فکری قائمشهر مسابقه بزرگ عکس با تلفن همراه برای کودکان و نوجوانان7 تا 17 سال در شش موضوع در سطح استان همراه با اهدای جوایز ارزنده برگزار می شود.

در ادامه کارشناسان و اعضای ستاد احیای امر به معروف و نهی از منکر کانون پرورش فکری مازندران هر یک به بیان دیدگاههای خود در خصوص اجرای برنامه ها و تبین رسالت حسینی امر به معروف برای مخاطبان کانونی پرداختند.

آخرین به روز رسانی در شنبه ۲۰ آذر ۱۳۸۹ ساعت ۱۲:۵۵
 

رای گیری

نظر شما درباره سایت